Opis programu:

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dziecii młodzieży. Wsparcie przyznawane jest w zależności od wielkości szkół – ich organy prowadzące mogą otrzymać do:
a. 30 000 złotych – w przypadku szkół do 100 uczniów (jest ich 5168 a uczy się w nich
292 457 uczniów)
b. 60 000 złotych – w przypadku szkół od 101 do 200 uczniów (jest ich 3492 a uczy się
w nich 495 017 uczniów)
c. 70 000 złotych – w przypadku szkół od 201 do 234 uczniów (jest ich 659 a uczy się
w nich 142 467 uczniów)
d. 300 złotych na ucznia – w przypadku szkół od 235 uczniów (jest ich 4678 a uczy się
w nich 2 131 451 uczniów)

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów.

Wyposażenie techniczne proponowane w ramach programu jest pomocne w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach zajęć dydaktycznych i rewalidacyjnych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej w Ostrówku rozpoczeli realizację programu od września 2022 roku. Nasza szkoła otrzymała na ten cel wsparcie wysokości 30 000 zł. Wśród zakupionego sprzętu znajdują się między innymi: drukarka 3D, aparat cyfrowy, cyfrowa kamera przenośna, stół warsztatowy z narzędziami, stacja lutownicza, zestaw oświetleniowy, tablica magnetyczna, pracownia robótek ręcznych.

#LaboratoriaPrzyszłości

Szczegółowe informacje o programie znaleźć można na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

laboratoria
laboratoria, foto nr 1, laboratoria, foto nr 2, laboratoria, foto nr 3, laboratoria, foto nr 4, laboratoria, foto nr 5, laboratoria, foto nr 6, laboratoria, foto nr 7, laboratoria, foto nr 8, laboratoria, foto nr 9, laboratoria, foto nr 10, laboratoria, foto nr 11, laboratoria, foto nr 12, laboratoria, foto nr 13, laboratoria, foto nr 14, laboratoria, foto nr 15, laboratoria, foto nr 16, laboratoria, foto nr 17, laboratoria, foto nr 18, laboratoria, foto nr 19, laboratoria, foto nr 20, laboratoria, foto nr 21, laboratoria, foto nr 22, laboratoria, foto nr 23, laboratoria, foto nr 24, laboratoria, foto nr 25, laboratoria, foto nr 26,