Laboratoria Przyszłości - nowoczesny sprzęt w naszej szkole.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to rządowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniui rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego myślenia i rozwijania kreatywności u dzieci i młodzieży. Główny nacisk programu położony jest na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka). Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach realizacji programu nasza szkoła wydatkowała na wyposażenie do końca 2021 roku trzydzieści tysięcy złotych, wykorzystując 100% otrzymanego wsparcia finansowego. Wśród zakupionego sprzętu znajdują się między innymi: drukarka 3D, aparat cyfrowy, cyfrowa kamera przenośna, stół warsztatowy z narzędziami, stacja lutownicza, zestaw oświetleniowy, mikrofon, mikroport, tablica magnetyczna, pracownia robótek ręcznych.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach zajęć dydaktycznych ( funkcjonowanie osobiste i społeczne, zajęcia rozwijające kreatywność) i rewalidacyjnych. Stół warsztatowy ze stacją lutowniczą oraz pracownia robótek ręcznych pozwolą na rozwijanie umiejętności praktycznych. Sprzęt audio-wizualny oraz drukarka 3D umożliwią uczniom spotkanie z najnowszą technologią oraz uatrakcyjni szkolne akademie i występy rozwijając talenty artystyczne.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej w Ostrówku rozpoczną realizację programu od września 2022 roku.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Szczegółowe informacje o programie znaleźć można na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

laboratoria logo
laboratoria logo, foto nr 1,