Karmniki dla ptaków

Data: 29.02.2024 r., godz. 13.45    253
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie opiekują się zwierzętami podczas zimy.

Uczniowie naszej szkoły w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości zbudowali karmniki dla ptaków.

Przez cały okres zimy dokarmialiśmy naszych małych przyjaciół. Ogromne kule wypełnione przysmakami, które dostaliśmy od Pana Leśniczego, wieszaliśmy na okolicznych drzewach i wkładaliśmy do karmników. Uczniowie znają zwyczaje i przysmaki ptaków mieszkających w pobliskim lesie - sikorki lubią słoninkę, gile ziarna. Ptaki zjadają też owoce, które pozostały na drzewach i krzewach: owoce jarzębiny i dzikiej róży. To wielka radość pomagać ptakom i w zamian wiosną móc słuchać ich śpiewu i świergotu. Każdego roku angażujemy się w te działania a nasze karmniki są przez całą zimę pełne smakołyków dla ptaków.

Karmnik
Karmnik, foto nr 1, Karmnik, foto nr 2,