Materiały i narzędzia do pracy w drewnie - październik 2022.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości pracowania została wyposażona w stół warsztatowy z narzędziami oraz stacją lutowniczą.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy IV b i V b Szkoły Podstawowej, pod czujnym okiem nauczyciela – opiekuna pracowni, poznawali narzędzia warsztatowe i materiały do pracy w drewnie.

Lekcja rozpoczęła się przypomnieniem zasad bezpieczeństwa oraz regulaminu pracowni. Następnie uczniowie poznali różne rodzaje śrubokrętów oraz sposób ich stosowania (płaskie, gwiazdkowe, nasadowe), aby nareszcie przejść do praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy podczas przykręcania oraz wykręcania śrubek z zawiasów. Na zakończenie nauczyciel podsumował zajęcia i jeszcze raz przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące w pracowni.

To była ciekawa i pasjonująca lekcja, którą obserwowała również Pani Dyrektor.

laboratoria obróbka drewna
laboratoria obróbka drewna, foto nr 1, laboratoria obróbka drewna, foto nr 2, laboratoria obróbka drewna, foto nr 3,