Zajęcia świetlicowe


IMG_6202 (Kopiowanie)Świetlica szkolna zapewnia dzieciom i młodzieży możliwość wypoczynku, zabawy, relaksu, a także sprzyja rozwojowi indywidualnych zainteresowań, uzdolnień i umiejętności. W naszej szkole uczniowie mają do dyspozycji dwie świetlice. Jedna z nich, połączona z Salą Doświadczania Świata, jest przeznaczona dla uczniów klas młodszych. Z drugiej świetlicy korzystają starsi uczniowie. Świetlica jest czynna codziennie od godziny 11.10 do 17.10, a także w godzinach rannych ( 7.00-8.00), dla dzieci, które przyjeżdżają do szkoły przed rozpoczęciem lekcji.

W naszej świetlicy prowadzone są różnorodne zajęcia:

  • plastyczne– malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, lepienie
    z plasteliny, modeliny itp.,
  • czytelnicze – czytanie dzieciom prasy dla dzieci, baśni, bajek, opowiadań i wierszy,
  • muzyczne – wystukiwanie i powtarzanie rytmów, rozpoznawanie i odtwarzanie dźwięków
    z otaczającej dzieci rzeczywistości, korzystanie z instrumentów muzycznych, elementy muzykoterapii,
  • techniczne – budowanie, konstruowanie, wydzieranie, cięcie, stemplowanie itp.,
  • ruchowe – zabawy z piłką, tory przeszkód, zabawy skoczne, naśladowcze ( żabki, zajączki, kangury, piłeczki).

W trakcie zajęć świetlicowych uczniowie rozwijają umiejętność samoobsługi, zdobywają nawyki związane z higieną, kulturą osobistą i estetyką otoczenia, wyrabiają umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Podczas zajęć zwracana jest szczególna uwaga na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie oraz racjonalnego spędzania czasu wolnego.

10993393_959658797385507_765074887867736032_n (Kopiowanie)  DSCN1488 (Kopiowanie)

Świetlica to dla uczniów miejsce sprzyjające rozładowaniu napięć emocjonalnych, zapewniające poczucie bezpieczeństwa, spokoju i relaksu po dniu pełnym zajęć dydaktycznych i specjalistycznych.