Zdrowy styl życia

Luty 2024 Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w jesienno - zimowej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Celem programu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. W ramach przedsięwzięcia uczniowie wraz z opiekunami realizowali następujące zadania:
    • Lekcja: „Uczymy się dobrych nawyków żywieniowych”.
    • Konkurs: „Najlepszy rysunek pierwszego śniadania”.
    • Lekcja: „Jesteśmy aktywni jako mieszkańcy Turkusowej Planety”.
    • Konkurs: „Stefa aktywności: - najciekawsze propozycje zabaw w szkole”.
    • Forum zdrowia dla rodziców: „Dlaczego sposób odżywiania dzieci jest sprawą bardzo ważną?”
    • Dzielimy się wiedzą: „Dobre nawyki”.
          Zaplanowane zajęcia odbywały się według proponowanych w projekcje scenariuszy. Lekcje były prowadzone w formie zabaw edukacyjnych, konkursów, prezentacji, pogadanek i dyskusji na temat właściwych nawyków żywieniowych. Uczniowie wykonywali kreatywne karty pracy, tworzyli książki z najciekawszymi pomysłami ćwiczeń edukacyjnych w szkole. W klasach powstawały tematyczne gazetki. Zajęcia w kuchni i spotkania z pielęgniarką pozwoliły przekazać uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących dbania o dobre nawyki żywieniowe. Rodzice zaś mogli zapoznać się z osiągnięciami swoich dzieci w trakcie realizacji przedsięwzięcia. Wszystkie prace, ulotki i foldery dotyczące prawidłowej diety były zaprezentowane na korytarzu szkolnym oraz na  naszej stronie internetowej. Ponadto uczniowie brali udział w zajęciach ruchowych i mieli okazję przekonać się, że ruch korzystnie wpływa na samopoczucie oraz poprawia kondycję fizyczną.
       Udział w projekcie efektywnie przyczynił się do zdobycia wiedzy
z zakresu odpowiedniego odżywiania. Uczniowie poznali zdrowe nawyki żywieniowe w codziennym menu. Podjęte działania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie wykonywali powierzone zadania.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Projekt zima
Projekt zima, foto nr 1, Projekt zima, foto nr 2, Projekt zima, foto nr 3, Projekt zima, foto nr 4, Projekt zima, foto nr 5, Projekt zima, foto nr 6, Projekt zima, foto nr 7, Projekt zima, foto nr 8,