II TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGOII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

25 stycznia 2017 roku mieliśmy przyjemność już po raz drugi gościć tenisistów z zaprzyjaźnionych szkół na Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Wołomińskiego. Impreza, podobnie jak przed rokiem, została zorganizowana wspólnie z Powiatem Wołomińskim i Zespołem Szkół w Klembowie.

Turniej rozpoczął się uroczystym powitaniem sportowców przez dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku – panią Sylwię Kielczyk, wójta gminy Klembów – pana Rafała Mathiaka i dyrektora Zespołu Szkół w Klembowie – pana Andrzeja Olszewskiego.
Rozgrywki ruszyły – w sumie wzięło w nich udział ok. 60 zawodników m.in. ze szkół z: Łajsk, Warszawy, Wołomina, Klembowa i Ostrówka. Na sześciu stołach toczyła się zacięta walka o każdą piłeczkę. Nie było straconych zagrań, a o zwycięstwach decydowały detale i lepsza dyspozycja dnia.
W trakcie turnieju każdy z zawodników mógł uzupełnić stracone kalorie, udając się na słodkie co nieco: batoniki, ciastka i cukierki. 
Po trzech godzinach tenisowe pojedynki dobiegły końca. Przyszła pora na uroczyste wręczenie nagród. Każda szkoła otrzymała pamiątkowy puchar z rąk Wicestarosty Wołomińskiego, pana Adama Łossana. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnicy dostali medale, a wszyscy pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pamiątkowe podziękowania otrzymali również sędziowie – uczniowie Zespołu Szkół w Klembowie.
Nasi reprezentanci grali z wielkim zaangażowaniem i przejęciem, co zaowocowało drugim miejscem
i srebrnym medalem dla uczennicy Karoliny Siwieli. Mocnym sportowym akcentem wchodzimy w nowy rok kalendarzowy. Piłeczka pozostaje w grze. Do zobaczenia za rok!

Opracował: Piotr Dereszewski