Wycieczka do Kłodawy i Uniejowa

20 czerwca 2016r. wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie pojechaliśmy na bardzo ciekawą wycieczkę. Zwiedziliśmy razem z przewodnikiem kopalnię soli w Kłodawie. Poznaliśmy historię powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjechaliśmy windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi i przeszliśmy wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej  kaplicy św. Kingi – opiekunki górników. Mieliśmy możliwość zobaczyć maszyny używane w górnictwie.

Następnie udaliśmy się do Uniejowa, gdzie uczniowie pod opieką ratowników mogli korzystać z leczniczych wód termalnych. Relaks w basenie był niezapomnianą chwilą. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na lody. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości.