Szkolny Festiwal CzytaniaSzkolny Festiwal Czytania

W dniach 16-20 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Czytania.  Jego głównym celem było szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W czasie trwania festiwalu wychowawcy klas czytali swoim uczniom najsłynniejsze baśnie i bajki, a następnie przygotowywali wspólnie z nimi ozdobne wizytówki przeczytanych dzieł. Każda wizytówka zawierała tytuł oraz autora książki, a także nazwę wydawnictwa.

Podczas finału festiwalu odbyła się prezentacja wykonanych wizytówek książek oraz rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na wykonanie, techniką dowolną, ilustracji do przeczytanej książki. Ponadto uczniowie zgromadzeni na szkolnej świetlicy mogli wziąć udział konkursach dotyczących słynnych książek dla dzieci, obejrzeć ich fragmenty, rozwiązywać zagadki, a także wziąć udział w zabawach ruchowych.  Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością bajek i baśni, nie tylko tych czytanych podczas festiwalu. Na każdego czekał także słodki poczęstunek. Kolejna edycja festiwalu już w przyszłym roku!