I Marszobieg w Ostrówku 16.06.2015I Marszobieg w Ostrówku 16.06.2015

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, ale w naszej szkole wcale nie zwalniamy tempa. Czerwcowy wtorek upłynął pod znakiem emocji sportowych, czyli I Marszobiegu w Ostrówku, którego głównym celem był marsz z kijkami Nordic Walking do Apaczówki usytuowanej w sercu Rezerwatu Dębina. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie naszej szkoły oraz goście, którzy przyjechali z Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie oraz z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Warszawie. Przybyłych sportowców powitał organizator Marszobiegu pan Arkadiusz Jerzyński. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w pokazie prawidłowego chodu z kijkami przeprowadzonym przez panią Martę Stryjecką – instruktorkę Nordic Walking i wielokrotną mistrzynią Polski w chodzie, a po odpowiednim przeszkoleniu przystąpili do marszobiegu. Sportowcom sprzyjała przyjemna aura oraz wyjątkowe, leśne otoczenie. Wszyscy uczestnicy dotarli do mety, gdzie czekały na nich kolejne konkurencje sportowe, m.in. biegi przełajowe oraz zabawy integracyjne przy muzyce. Zwieńczeniem sportowych emocji było uroczyste wręczenie pamiątkowych medali oraz ognisko. Młodzież bawiła się znakomicie, a marszobieg było doskonałą okazją do integracji uczniów z różnych szkół oraz propagowania sportu wśród młodzieży. Była to pierwsza, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia edycja Marszobiegu w Ostrówku.

Opracowała: Katarzyna Maliszewska