VII Marecka Paraolimpiada SportowaVII Marecka Paraolimpiada Sportowa

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w VII Mareckiej Paraolimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej w Markach. Impreza rozpoczęła się od marszu reprezentacji szkół oraz od występu tanecznego gospodarzy. Pierwszą konkurencją zawodów był bieg przełajowy, następnie uczniowie brali udział w skoku w dal, rzucie ringo do celu oraz rzucie piłką do kosza. W przerwie między konkurencjami uczniowie zostali poczęstowani gorącą grochówką oraz kaszanką,  każdy z uczestników otrzymał również lody i watę cukrową. Nad bezpieczeństwem Paraolimpiady czuwały Straż Pożarna i Policja, a wóz strażaki i radiowóz policyjny cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Nasi uczniowie wielokrotnie stawali na podium. Wśród dziewcząt Marta Pokrzywnicka zajęła 1 miejsce w biegu przełajowym oraz 3 w skoku w dal, Karolina Grabowska zajęła 3 miejsce w biegu oraz 3 w rzucie piłka do kosza i Ania Krajewska, która zajęła 2 miejsce w biegu. Wśród chłopców Marcin Dylewski zajął 2 miejsce  w biegu, 2 miejsce w skoku w dal oraz 3 w rzucie ringo, Mariusz Winnicki zajął 2 miejsce w skoku w dal i 1 miejsce w  rzucie piłką do kosza, 3 miejsce w rzucie do kosza należało do Kamila Sukiennika Nagrodzeni otrzymali dyplomy i medale. Pozostali uczestnicy również zostali wyróżnieni pamiątkowymi medalami, a szkoła pucharem. Spotkanie zakończyły zabawy taneczne z animatorem. Wszyscy wrócili do szkoły dumni i pełni nadziei na nowe osiągnięcia.

Opracowała: Agnieszka Myszczuk