Zakończenie roku szkolnego 2020/2021      Zakończenie roku szkolnego 2020/2021      

 

 

 

 

 

 

W dniu 25 czerwca br. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrówku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21. Na to wydarzenie przybyli rodzice i opiekunowie naszych uczniów oraz zaproszeni goście, m.in. Proboszcz z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Ostrówku, Siostra Dyrektor z zaprzyjaźnionego ze szkołą internatu a także przedstawiciele organu prowadzącego z Wicestarostą Wołomińskim p. Piotrem Borczyńskim.  Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły – pani Agnieszka Pytkowska, która przywitała całą społeczność szkolną i przybyłych gości. Dyrekcja szkoły wręczyła dyplomy przedstawicielom Rady Rodziców za ogromne zaangażowanie i owocną współpracę. Następnie absolwenci zgodnie ze staropolskim obyczajem zatańczyli Poloneza.

Ponadto wyświetlono prezentację, która stanowiła podsumowanie działań edukacyjnych w naszej szkole. Zaprezentowano fragment filmu przygotowanego na Konkurs Powiatowy pod Patronatem Starostwa Wołomińskiego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Uczniowie naszej szkoły brali udział nie tylko w różnorodnych konkursach, inicjatywach, ale również w akcjach charytatywnych. W czasie uroczystości przewodnicząca Szkolnego Koła Caritas dokonała podsumowania działań w ramach wolontariatu.

Zakończenie roku dla wszystkich to moment wzruszenia, refleksji, podsumowań, ale i radości. W tym wyjątkowym dniu uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowali niezwykły występ artystyczny – „Taniec afrykański”, który nawiązywał do akcji Caritas dotyczącej działalności misyjnej w Afryce. Wykorzystane zaś w tańcu kolorowe maski, zostały wykonane w ramach zajęć z arteterapii. Nie zabrakło również wierszy i podziękowań dla nauczycieli, którzy zawsze wspierają swoich wychowanków wiedzą, uśmiechem oraz dobrym słowem.

Ostatnim punktem uroczystości było pożegnanie absolwentów. Pani dyrektor wygłosiła poruszające przemówienie, nawiązując do tegorocznego hasła: „Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i odfruwają najcudowniejsze motyle – uczniowie”, zapewniając jednocześnie opuszczających mury szkoły wychowanków, że na zawsze pozostaną w naszych sercach. Podkreśliła nierozerwalną więź, którą symbolizują posadzone przez rodziców absolwentów pamiątkowe drzewa. Następnie zgromadzeni uczniowie, nauczyciele, rodzice     i zaproszeni goście zaśpiewali wspólnie piosenkę „Lato czeka”. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za trud całorocznej pracy, życząc radosnych, bezpiecznych wakacji i zaprosiła rodziców wraz z uczniami do spotkań w salach z wychowawcami.

Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji,  a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.

Galeria z uroczystości: