MIKOŁAJKIMIKOŁAJKI

Mikołajki to moment, kiedy jako wychowawcy klasy możemy nawiązać do historii Świętego Mikołaja, na cześć którego ustanowiono to święto. Święty Mikołaj rozdał cały swój niemały majątek ubogim, co dało początek tradycji obdarowywania się z okazji jego święta drobnymi upominkami. W piątek, 4 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Uczniowie czekając na szczególnego Gościa podczas zajęć wykonywali prace związane z tym świętem, oglądali filmy, słuchali piosenek, rozwiązywali rebusy oraz zagadki. Podczas tego dnia na korytarzu szkolnym wykonana została także wystawka prac plastycznych naszych uczniów o tematyce Mikołajowej. Mikołaj dotarł do szkoły z koszykiem pełnym słodkości dla uczniów. To był naprawdę niezwykły dzień. Spotkanie z Mikołajem było inne niż co roku, odbyło się w klasach i sprawiło uczniom wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń. Obowiązkowy punkt spotkania to oczywiście zdjęcie z Mikołajem.

Beata Rybak

Małgorzata Świerczyńska

Eliza Szczurowska

Sylwia Kielczyk

Zapraszamy do obejrzenia Prezentacji z tego święta 🙂

 

Galeria: