Święto Odzyskania NiepodległościŚwięto Odzyskania Niepodległości

Święto Odzyskania Niepodległości

 

 

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszej szkole uczymy dzieci i młodzież patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 10 listopada o godz. 11.11 połączyliśmy się zdalnie z uczniami oraz nauczycielami i odśpiewaliśmy słowa Mazurka Dąbrowskiego. Nasi wychowankowie wykazali się aktywną postawą, zaangażowali się i starannie przygotowali prace na szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Polska, to moja ojczyzna”. W szkole powstała symboliczna wystawa historyczna utrwalająca wiadomości na temat Święta Niepodległości.

W tym roku niestety nie mogliśmy spotkać się, jak zawsze na uroczystej akademii, podczas której zwykle uczniowie recytują wiersze, śpiewają, tańczą… Konkurs recytatorski wierszy i pieśni patriotycznych również nie był możliwy    do zrealizowania, dlatego został przełożony na inny, późniejszy termin. Mimo obecnej sytuacji w całym kraju związanej z pandemią, życzymy Wam: Radosnego Święta Niepodległości!

Zespół przygotowujący obchody Święta Odzyskania Nieodległości: Magdalena Rakoczy, Katarzyna Salewicz, Maria Wnętowska, Danuta Dołowa, Krzysztof Dołowy, Maria Romanowska, Marta Iwaniec.

Galeria: