PRZEDŁUŻENIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOŁACH DO 24 MAJA 2020 R.

Przedłużamy zamknięcie przedszkoli i żłobków oraz szkół i uczelni

Przedłużamy zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach – do 24 maja br. Wszystkie terminy zależą od utrzymania obecnej dyscypliny sanitarnej przez Polaków. W najbliższym czasie rząd może przedstawić decyzje dotyczące prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

Przedłużenie zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków

• Termin: 24 maja br.
  • Do tego czasu uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej.
  • W niedługim terminie podamy informacje dotyczące ewentualnej możliwości prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek zaznaczył, że w związku z nowymi terminami egzaminów maturalnych modyfikacji ulegnie proces rekrutacji do szkół wyższych. „Podtrzymana jest zasada, że matury są wyznacznikiem jakościowym w rekrutacji na studia” – podkreślił minister. Jak dodał, możliwe jest, by rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie.

Przedłużenie zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków

• Termin: 24 maja br.

Od 2017 r. wdrażany jest projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, którego głównym celem jest umożliwienie wszystkim szkołom korzystanie z szerokopasmowego, bezpiecznego internetu. Do końca marca br. 19,6 tys. szkół zgłosiło chęć przystąpienia do OSE.

Resorty edukacji i cyfryzacji prowadzą rozmowy z operatorami sieci komórkowych, dotyczące udostępnienia nauczycielom i uczniom darmowego lub taniego internetu. Już dziś operatorzy, w ramach własnych działań, za darmo lub za symboliczną złotówkę oferują dodatkowe pakiety internetu dla uczniów.

PEŁNE OGŁOSZENIE ZNAJDUJE SIĘ W LINKU:

link