Spotkanie z Fundacją „Psoty i Koty”Spotkanie z Fundacją „Psoty i Koty”

W poniedziałek 28 października odwiedził naszą szkołę pan Hubert Dobrzański z Fundacji „Psoty i Koty”. Fundacja istnieje od 2016 roku i ma siedzibę w Tłuszczu. Przytulisko wraz z dobroczyńcami uratowało ponad 1000 zwierząt.

Podczas spotkania nasi uczniowie dowiedzieli się o losach skrzywdzonych zwierząt które trafiają do schroniska najczęściej  w stanie krytycznym. Goście opowiedzieli o ciężkiej pracy w schronisku oraz o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem i psem, czy kotem. Wraz z panem Hubertem przyjechał niepełnosprawny piesek w typie Pinczera, który stracił oko w wyniku przykrego zdarzenia oraz kot. Uczniowie przekonali się,  że nie każdy musi być właścicielem zwierząt i obdarzać je uczuciem, jednak niepodważalnym jest to, aby ich nie krzywdzić. Podobnie, jak ludzie są to istoty myślące, inteligentne i posiadające własną osobowość. Właściciele psów, kotów, czy innych zwierząt doskonale zdają sobie sprawę z tego, ile wnoszą w nasze życie. Nasi uczniowie w ramach Szkolnego Koła „Caritas” zebrali sporą ilość karmy i koców dla potrzebujących zwierząt. Na koniec spotkania dary zostały przekazane Fundacji.

Dziękujemy za wspólne spotkanie!

Opracowała

Katarzyna Salewicz