Lekcja historii

24 października w naszej szkole odbyła się lekcja historii poprowadzona przez grupę „Patrioci” z Radzynia Podlaskiego organizującą pokazy historyczne. Podczas spotkania omówiono sytuację międzynarodową Polski przed wybuchem  II wojny światowej i w czasie jej trwania. Zaprezentowano uczniom polskie mundury wojskowe, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się repliki broni, karabiny i pistolety. Wszyscy uczniowie biorący udział w lekcji mieli okazję dotknąć i sprawdzić wyposażenie wojska polskiego poprzez przymierzanie elementów umundurowania żołnierzy, hełmów i masek przeciwgazowych. Zajęcia przysporzyły wiele radości szczególnie chłopcom gdyż mogli wcielić się w rolę prawdziwego żołnierza.