Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

W środę, 19 czerwca, w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Pani Dyrektor Sylwia Kielczyk przywitała wszystkich przybyłych: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Wicestarosta – Pan Robert Szydlik, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej NMP Matki Kościoła w Ostrówku – Ksiądz Marcin Łukasiewicz oraz Dyrektor Ośrodka Wychowawczego Dzieci Niepełnosprawnych Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi – Siostra Barbara Zając.

Wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali hymn i tym samym rozpoczęli oficjalną część zakończenia roku szkolnego. Najstarsi uczniowie, tradycyjnie już, zaprezentowali się w przepięknie zatańczonym polonezie.

W tym wyjątkowym dniu  z naszą szkołą pożegnało się troje uczniów – dwie absolwentki Szkoły Przysposabiającej do Pracy i jeden absolwent Gimnazjum. Młodzież otrzymała świadectwa, drobne upominki oraz zestaw pamiątkowych zdjęć ze szkoły.

Pani Dyrektor Sylwia Kielczyk podsumowała 12 lat swojej kadencji. Podziękowała wspólnie z Panią Wicedyrektor Elizą Szczurowską za współpracę uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Specjalne podziękowanie dla Pań przygotowali również: Wicestarosta Pan Robert Szydlik, Rada Rodziców i Ksiądz Proboszcz Marcin Łukasiewicz.

Uczniowie szkoły również wyrazili wdzięczność Pani Sylwii Kielczyk i Pani Elizie Szczurowskiej za ich ciężką pracę, dobre serce i zrozumienie. Przygotowali w formie slajdów zdjęcia z całego okresu ich kadencji na stanowisku dyrektora i wicedyrektora szkoły.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali krótki występ artystyczny pt. „Wspomnienia z roku szkolnego 2018/2019”.

Zwieńczeniem uroczystości był pokaz zdjęć przedstawiających różne chwile z życia szkoły.

Wszystkim uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom życzymy niezapomnianych, pełnych wrażeń, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Opracowała: Joanna Górecka