Patriotyczny majPatriotyczny maj

W całej Polsce,  w maju, obchodzone są trzy patriotyczne święta: 1 maja – Międzynarodowy Dzień  Solidarności  Pracy, 2 maja Święto Flagi , 3 maja – dzień upamiętniający uchwalenie  Konstytucji . 27 kwietnia  w naszej  szkole odbył się uroczysty  apel pt. „Majowe Święta”  podkreślający znaczenie tych patriotycznych dni. Głównym celem apelu było kształtowanie wśród uczniów  postaw  patriotycznych, propagowanie wiadomości  historycznych i znaczenia symboli narodowych.

Uroczysty apel rozpoczął się  Hymnem Narodowym. Uczniowie z zaangażowaniem  recytowali wiersze, śpiewali  piosenki patriotyczne. W części artystycznej  układy taneczne z flagami  podkreślały kolor biało- czerwony.

Kontynuacja obchodów   dni  majowych realizowana była w klasach poprzez  utrwalanie wiadomości historycznych, kształtowanie  patriotycznych postaw i świadomości  narodowej uczniów.

 

Opracowała: Maria Romanowska