Lekcja otwarta w ramach projektu „Zdrowa Ja”Lekcja otwarta w ramach projektu „Zdrowa Ja”

W ramach projektu „ Zdrowa Ja”- realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka – 23. 03. 2018 r. uczennice klas II Gimnazjum w Klembowie odwiedziły Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku. Celem akcji było dostarczenie uczniom informacji na temat aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Podczas spotkania uczestniczki programu starały się przekazać ważne wiadomości w sposób zabawny i przystępny. Pomogły im w tym interaktywne zabawy,
tj.: występy taneczne, pokazy cheerliderskie, wspólne gotowanie oraz krótka prezentacja multimedialna. Dziewczyny wzięły również bardzo aktywny udział w mini turnieju w Boccia. Gimnazjalistki przekazały koleżankom, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa aktywność fizyczna i zdrowe odżywanie.

Opracowała: Danuta Dołowa