"Podróże kulinarne"

Innowacja pedagogiczna pt. „Podróże kulinarne” jest wyjściem naprzeciw wymaganiom edukacyjnym zawartych w podstawie programowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Innowacyjność podjętych działań polega na poznawaniu przez uczniów różnych rejonów Polski, Europy i świata poprzez naukę gotowania potraw, które wywodzą się z tych rejonów.

Cele innowacji pedagogiczne:j

• Poznanie potraw oraz powiązanie ich ze zwyczajami i tradycjami panującymi w Polsce, Europie oraz w różnych rejonach świata, z których dana potrawa się wywodzi.
  • Nauka samodzielnego przygotowywania posiłków w oparciu o gotowe przepisy.
  • Podejmowanie różnych aktywności w kuchni dydaktycznej.

Sposób realizacji innowacji pedagogicznej

• Odkrywanie nowych smaków oraz intersujących miejsc i ciekawych kultur z nimi związanych poprzez przygotowanie potrawy z wybranego regionu Polski, Europy lub świata oraz poprowadzenie edukacyjnych działań towarzyszących przybliżających region, kulturę oraz smaki.