Techniki arteterapeutyczne

W ramach zajęć kształtujących kreatywność uczniowie z klasy 1b/2b/3b Pdp systematycznie uczestniczą w zajęciach z elementami arteterapii. Terapia przez sztukę to proces, który pozytywnie wpływa na rozwój każdego młodego człowieka.

W tym półroczu, podczas lekcji uczniowie stosowali różne techniki twórczości artystycznej, efektem których są oryginalne kaktusy
w doniczkach. Proces powstawania pracy, cierpliwość, wytrwałość, moment jej zakończenia w postaci własnego, twórczego dzieła wpływa korzystnie na każdego z uczestników zajęć. Wychowywanie i edukowanie poprzez sztukę
zwiększa poziom wiedzy i akceptacji siebie, podnosi świadomość motywów własnych działań i zachowań, uaktywnia ekspresję oraz spontaniczność. Duma z wykonania nowatorskich wytworów korzystnie oddziaływuje na samoocenę, zwiększa poczucie własnej wartości, a wykonane dzieła zdobią salę lekcyjną i przede wszystkim cieszą nasze oczy.

kaktusy arrterapia
kaktusy arrterapia, foto nr 1, kaktusy arrterapia, foto nr 2, kaktusy arrterapia, foto nr 3, kaktusy arrterapia, foto nr 4, kaktusy arrterapia, foto nr 5,