Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Ogrodu Botanicznego w Warszawie - maj 2022.

W ramach projektu „Poznaj Polskę”, dnia 31.05.2022 r., uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Motoryzacji i Techniki
w Otrębusach oraz Ogród Botaniczny w Warszawie. Podczas zwiedzania muzeum młodzież z bliska miała okazję zobaczyć kolekcję ponad 300 zabytkowych pojazdów, które dziś są już niespotykane na naszych drogach. Wśród eksponatów wyselekcjonowane były samochody osobowe, ciężarowe, wózki dziecięce, rowery, motocykle, autobusy, samoloty, a także znany wszystkim czołg Rudy 102. Dzięki ogromnej wiedzy pani przewodnik uczniowie poznali także liczną kolekcję unikatowych rekwizytów, m.in.: maszyny do pisania, gramofony, kufry, pierwsza stacja paliw z lat 20-tych oraz liczne pamiątki związane
z okresem PRL-u. Największym zainteresowaniem cieszyły się samochody znanych osób kultury i polityki: Fiat prezydenta Kwaśniewskiego, Mercedes Lody Halamy, Zis cabrio Józefa Stalina, Volvo prezydenta Lecha Wałęsy, Peugeot Wojciecha Jaruzelskiego oraz pojazdy, które brały udział w wielu produkcjach filmowych. Po zapoznaniu się z całą ekspozycją wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na obiad serwowany w muzealnej restauracji.

Następnym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Spacerując uroczymi alejkami ogrodu nasi uczniowie obserwowali przyrodę oraz rzadkie gatunki roślin. Poznali ciekawostki dotyczące roślin użytecznych, egzotycznych, leczniczych, ozdobnych czy pnączy. Na szczególną uwagę zasługiwały różnego rodzaju pięknie kwitnące kwiaty np. rododendrony, storczyki szerokolistne. Był też czas na chwilę relaksu i pamiątkowe zdjęcia w pięknych okolicznościach przyrody.

Wizyta w Muzeum Motoryzacji i Techniki oraz Ogrodzie Botanicznym była niezapomnianym przeżyciem. Uczniowie zadowoleni, pełni wrażeń i miłych wspomnień wrócili do domu.

otrębusy i ogród botaniczny
otrębusy i ogród botaniczny, foto nr 1, otrębusy i ogród botaniczny, foto nr 2,