Integracja poprzez sport. Turniej tenisa stołowego - w ramach Gminnej Olimpiady Sportowej Szkół Podstawowych 2023/2024.

Data: 29.02.2024 r., godz. 13.52    294
Tenis stołowy jest to dyscyplina sportowa, która w naszej szkole ma już swoją tradycję.

Rokrocznie odbywają się zawody wewnątrzszkolne. Uczniowie bardzo lubią tę formę aktywności, tym bardziej że jej korzyści dla zdrowia są niebagatelne. Jest to świetny sport dla dzieci, poprawia zwinność i kondycję fizyczną. Tenis zwiększa koordynację ruchową oraz ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu. Grając w tenisa stołowego dzieci ćwiczą koncentrację i szybkość reakcji. Dyscyplina ta ma również właściwości terapeutyczne, zmniejsza poziom stresu, uczy współpracy i zdrowej rywalizacji. Jej niewątpliwą zaletą jest również to, że grać możemy przez cały rok

16 lutego 2024 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli gościnnie wziąć udział w Gminnej Olimpiadzie Sportowej Szkół Podstawowych. Tym razem dyscypliną wiodącą był tenis stołowy. Gospodarzem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Klembowie. Nasi uczniowie mieli możliwość rozegrania spotkań z uczniami szkół gminnych. Za wspaniałą grę zostali wyróżnieni medalami, które dla każdego sportowca są bardzo cenne. Jednak największą radość sprawiła im możliwość spotkania z rówieśnikami, współpraca, integracja.

Właśnie poprzez takie działania czujemy się jedną wielką sportową rodziną. Dziękujemy organizatorom i z radością przygotowujemy się do następnych sportowych wyzwań.

Dodatkowe informacje oraz galeria zdjęć są dostępne na stronie Urzędu Gminy Klembów: Szkoła z Klembowa najlepsza w tenisie stołowym - Aktualności - Gmina Klembów

Tenis stołowy
Tenis stołowy, foto nr 1, Tenis stołowy, foto nr 2, Tenis stołowy, foto nr 3,