Warsztaty krawieckie

Data: 21.02.2024 r., godz. 10.23    297

W dniu 14 lutego 2024 roku odwiedziła naszą szkołę Pani Regina Lipińska – krawcowa, która poprowadziła warsztaty krawieckie. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Przysposabiającej do Pracy chętnie uczestniczyli w zajęciach, biorąc czynny udział w takich czynnościach jak: mierzenie miarą krawiecką, przyszywanie guzika do materiału, cięcie materiału, rysowanie mydełkiem na materiale, a także mogli usiąść za maszyną i przeszyć ścieg prosty, ozdobny, krzyżówkowy, kryty. Warsztaty wzbudziły w uczniach ogromne zainteresowanie. Mogli poznać od „podszewki” ciekawą pracę krawca. Dowiedzieli się, czym zajmuje się krawcowa i jakich używa narzędzi. Chętnie zadawali pytania związane, jak również mogli przymierzyć stroje przywiezione i własnoręcznie wykonane przez Panią Reginę. Na warsztatach każdy z uczniów mógł spróbować swoich sił w zawodzie krawca, co przyniosło wielką radość.

Pani dyrektor Agnieszka Pytkowska i wicedyrektor Iwona Stępniak na prośbę uczniów i nauczycieli serdecznie podziękowały pani Reginie Lipińskiej za poprowadzenie warsztatów z krawiectwa, które będą cyklicznie powtarzane w naszej szkole.

Warsztaty krawieckie
Warsztaty krawieckie, foto nr 1, Warsztaty krawieckie, foto nr 2, Warsztaty krawieckie, foto nr 3, Warsztaty krawieckie, foto nr 4, Warsztaty krawieckie, foto nr 5, Warsztaty krawieckie, foto nr 6, Warsztaty krawieckie, foto nr 7, Warsztaty krawieckie, foto nr 8, Warsztaty krawieckie, foto nr 9, Warsztaty krawieckie, foto nr 10, Warsztaty krawieckie, foto nr 11, Warsztaty krawieckie, foto nr 12, Warsztaty krawieckie, foto nr 13, Warsztaty krawieckie, foto nr 14, Warsztaty krawieckie, foto nr 15, Warsztaty krawieckie, foto nr 16, Warsztaty krawieckie, foto nr 17, Warsztaty krawieckie, foto nr 18, Warsztaty krawieckie, foto nr 19, Warsztaty krawieckie, foto nr 20, Warsztaty krawieckie, foto nr 21, Warsztaty krawieckie, foto nr 22,