Wycieczka do Teatru Guliwer oraz szkolne przedstawienie kukiełkowe o Smoku Wawelskim.

Data: 27.03.2024 r., godz. 16.04    154
W marcu tego roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w dwóch wydarzeniach kulturalnych będących częścią realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej.

Dnia 6 marca grupa uczniów Naszej szkoły wybrała się do Teatru Guliwer w Warszawie, aby obejrzeć spektakl pt. „ Legenda o Syrence”. Przedstawienie zobrazowało Naszym podopiecznym historię pięknej syreny o niezwykłym głosie, zamieszkującej osadę rybacką u brzegu rzeki Wisły. Postać syreny nieodłącznie związana jest z historią stolicy Polski i do dziś jest jej patronką, a jej symbol - postać kobiety z rybim ogonem , trzymająca szablę i tarczę od wielu stuleci jest herbem Warszawy.

Nasza młodzież utrwalała zasady bezpiecznego podróżowania, a także prawidłowego zachowania się w teatrze. Kiedy dotarliśmy na miejsce, z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie przedstawienia. Byliśmy zafascynowani miejscem, w którym się znajdujemy i mamy nadzieję, że jeszcze zawitamy ponownie do teatru lalkowego.

Tydzień później, dnia 12 marca Nasi uczniowie obejrzeli kolejny spektakl. Tym razem odbył on się w naszej szkole, a Panie nauczycielki wcieliły się w bohaterów „ Legendy o Smoku Wawelskim”. Była to niebywała okazja, aby spotkać się oko w oko z groźnym smokiem, zamieszkującym jamę pod wzgórzem wawelskim. Historia dzielnego i mądrego Szewczyka, króla, księżniczki i mieszkańców grodu, żyjących w ciągłym zagrożeniu została przedstawiona za pomocą drewnianych marionetek. Gra świateł, efekty specjalne, tj. dym z paszczy smoka, bajkowe głosy postaci , piękna scenografia , spowodowały, że mogliśmy na chwilę przenieść się do magicznego świata legend polskich.

Opisane wydarzenia, miały na celu zapoznać uczniów z bohaterami wybranych opowieści, kształtować poczucie przynależności narodowej, rozwijać wyobraźnię oraz zainteresowania teatralne. Odbyły się one w ramach realizacji wewnątrzszkolnej innowacji pedagogicznej pt. „ Kochamy Cię, Polsko!”.

Teatrzyk cz 1.mp4 (1.20 MB)

Wycieczka do Teatru "Guliwer", teatrzyk kukiełkowy o Smoku Wawelskim.
Wycieczka do Teatru "Guliwer", teatrzyk kukiełkowy o Smoku Wawelskim., foto nr 1, Wycieczka do Teatru "Guliwer", teatrzyk kukiełkowy o Smoku Wawelskim., foto nr 2, Wycieczka do Teatru "Guliwer", teatrzyk kukiełkowy o Smoku Wawelskim., foto nr 3, Wycieczka do Teatru "Guliwer", teatrzyk kukiełkowy o Smoku Wawelskim., foto nr 4, Wycieczka do Teatru "Guliwer", teatrzyk kukiełkowy o Smoku Wawelskim., foto nr 5, Wycieczka do Teatru "Guliwer", teatrzyk kukiełkowy o Smoku Wawelskim., foto nr 6, Wycieczka do Teatru "Guliwer", teatrzyk kukiełkowy o Smoku Wawelskim., foto nr 7,