II TURA PROJEKTU „TRENUJ Z MISTRZEM”II TURA PROJEKTU „TRENUJ Z MISTRZEM”

W naszej szkole właśnie zakończyła się II tura zajęć sportowych z projektu „Trenuj z mistrzem” realizowanym przez Fundację Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport i finansowanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego projektu każdy uczeń naszej szkoły, który nie ukończył 20 roku życia, odbył 10 godzin zajęć – w sumie było to 25 osób. Forma ćwiczeń była bardzo różnorodna, indywidualnie dopasowana do potrzeb każdego ucznia. Uczniowie trenowali rzuty piłką, biegi, podskoki, gry zespołowe, szermierkę, pokonywali tory przeszkód, ćwiczyli równowagę i rozwijali szeroko pojętą sprawność fizyczną. Indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć sprawiło, że uczniowie bardzo chętnie brali udział w ćwiczeniach i maksymalnie wykorzystali swój potencjał sportowy.

Opracowała: Bogna Krupińska