Projekt „Dzieci-Dzieciom”Projekt „Dzieci-Dzieciom”

PODSUMOWANIE PROJEKTU „DZIECI-DZIECIOM

W październiku dwunastu uczniów z naszej szkoły brało udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych pt. „Dzieci-Dzieciom”. Warsztaty w całości sfinansowane zostały ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016. Celem projektu było przeprowadzenie ośmiogodzinnych warsztatów rękodzielniczych dla uczniów naszej szkoły oraz tych samych warsztatów dla 20 dzieci z terenu Gminy Klembów. Uczestnicy projektu pod okiem instruktora – pani Katarzyny Listwiń, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – zdobili doniczki i drewniane deski techniką decoupage, formowali i malowali aniołki oraz inne ozdoby z masy solnej. Tworzyli również koralikową biżuterię.

W trakcie trzech dni zajęć warsztatowych uczniowie dzięki intensywnej pracy twórczej starali się usprawniać wiele sfer rozwojowych. Poprzez pracę grupową kształtowali i budowali wzajemny szacunek, wyrozumiałość, akceptację i kooperację. Dzieci usprawniały motorykę małą, a dzięki czujnemu oku pani instruktor zdobyły praktyczne umiejętności rękodzielnicze. Warsztaty były ponadto doskonałą okazją, aby wyłonić ukryte talenty artystyczne.

Wszystkie wykonane przez uczniów prace będzie można obejrzeć podczas wystawy, która odbędzie się 27 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Klembowie. Już dziś serdecznie na nią zapraszamy!

Opracowała: Magdalena Hutek