TRENUJ Z MISTRZEMTRENUJ Z MISTRZEM

Uczniowie szkoły podstawowej od 23 maja uczestniczą w projekcie „Trenuj z mistrzem” realizowanym przez Fundację „Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport”. Podczas zajęć sportowych prowadzonych w formie turnusu rehabilitacyjnego dzieci biorą udział w profesjonalnych treningach szermierki prowadzonych m.in. przez multimedalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. W ramach zajęć ćwiczą m.in. zręczność, refleks, posługiwanie się floretem, a także poruszanie się na wózku inwalidzkim. Każdy uczestnik projektu otrzymał 10 godzin indywidualnych zajęć  z trenerem. Projekt jest finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fundacja  „Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport” zajmuje się szeroko pojętymi problemami i zagadnieniami związanymi z życiem, aktywnością i rolą społeczną osób niepełnosprawnych, ze szczególnym naciskiem na pracę, edukację i sport. Pomysłodawcami i pracownikami Fundacji są szermierze na wózkach, wybitni sportowcy, paraolimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy.W ramach swojej działalności edukacyjnej fundacja z sukcesem prowadzi m.in. pokazy w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas prezentacji dzieci i młodzież mają okazję poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce – członkami kadry narodowej, wielokrotnymi medalistami paraolimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy.