III SPORTOWA PARAOLIMPIADA POD DĘBAMI 29.09.2015III SPORTOWA PARAOLIMPIADA POD DĘBAMI 29.09.2015

29.09.2015 roku po raz trzeci organizowaliśmy SPORTOWĄ PARAOLIMPIADĘ POD DĘBAMI. Naszą imprezę patronatem objął Starosta Wołomiński pan Kazimierz Rakowski oraz Wójt Gminy Klembów pan Rafał Mathiak. Ponownie odbyła się ona na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Ostrówku.

W tym sportowym wydarzeniu wzięło udział  ponad 160 uczestników z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Gościliśmy 9 placówek:

– Zespół Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Wołominie,

– Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Markach,

– Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Otwocku,

– Zespół Szkół Specjalnych nr 95 w Helenowie,

– Zespół Szkół Specjalnych nr 63 w Warszawie,

– Zespół Szkół Specjalnych Pęchery-Łbiska,

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie,

– Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 3 w Tłuszczu,

– Zespół Szkół w Łajskach,

– oraz  uczniowie z naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęła pani Sylwia Kielczyk- dyrektor naszej szkoły.  Towarzyszyli jej dyrektor Zespołu Szkół w Ostrówku pani Jolanta Paderewska, dyrektor GOKu w Klembowie pani Iwona Świebioda, Dyrektor ZS w Klembowie pan Andrzej Olszewski oraz pani Agnieszka Gietka – Barańska przedstawiciel GOPSu w Klembowie. Wspólnie przywitali wszystkich uczestników i zaprosili zgromadzonych do wspaniałej zabawy.

Kolumna zawodników z każdej goszczonej placówki została wprowadzona na boisko przez młodzież z Akademii Młodego Piłkarza AMP GOL. Po zaprezentowaniu wszystkich szkół odbył się pokaz piłki koszykowej na wózkach przez wolontariuszy z Fundacji Akademia Integracji- „Praca, Edukacja, Sport”. Swoich sił na wózkach mogli również spróbować strażacy i chętni zawodnicy Paraolimpiady.

Komentator Dariusz Dudkiewicz rozpoczął zawody. Uczestnicy wzięli udział
w następujących konkurencjach:

– bieg przełajowy dla uczniów młodszych,

– bieg przełajowy dla dzieci starszych,

– rzuty woreczkiem do zawieszonego w bramce hula- hop,

– strzały piłką do bramki,

– rzuty do kosza,

– rzuty piłką lekarską na odległość,

– prowadzenie piłki do unihokeja.

Dużym wsparciem byli dla nas wolontariusze- uczniowie Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego z Tłuszcza, którzy pomagali nam przy przeprowadzaniu konkurencji sportowych. W tym roku dużym wsparciem dla organizatora byli członkowie Klubu Seniora „Przystań” w Klembowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnoprawnych „Pomocna Dłoń”. Smaczne wypieki oraz pomoc przy obsłudze zaproszonych gości i zawodników przyczyniły się do uatrakcyjnienia całej imprezy.

Po zakończonych zawodach sportowcy wraz z opiekunami udali się na ciepły posiłek i słodki poczęstunek.
Mieli do wyboru kiełbaski oraz kaszankę z grilla lub grochówkę. Na deser wszyscy dostali pyszne ciasta, różnego rodzaju owoce i popcorn. O miły nastrój dbali również wolontariusze.

Następnie odbyły się zabawy taneczne prowadzone przez panią animatorkę. Pozostali uczestnicy wzięli udział w konkursach i zabawach o zdrowym odżywianiu. Za aktywny udział otrzymywali nagrody. Uczestnicy mogli również pomalować buzie.

Pomimo ogromnej rywalizacji sportowej i ducha walki zwycięzcami byli wszyscy. Pamiątkowe puchary dla każdej ze szkół wręczali pani dyrektor Sylwia Kielczyk, pan Rafał Mathiak Wójt Gminy Klembów oraz pani Wiesława Gorzelana – Gałązka Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Wołominie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, medale i dyplomy.

Całej imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera oraz dobra zabawa.
O bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych zadbały strażacy i służba medyczna
z Przychodni Lekarskiej „Salus” w Ostrówku. Dużą popularnością cieszył się pokaz wozu
i sprzętu strażackiego, a największą radość sprawiło lanie wody i piany z węża strażackiego.

Zorganizowanie III SPORTOWEJ PARAOLIMPIADY POD DĘBAMI nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego Starosty Powiatu Wołomińskiego, Wójta Gminy Klembów, Nadleśnictwa Drewnica z Ząbek. Fundatorem zestawu sportowego dla każdej ze szkół był Klub CWKS Legia Warszawa.

Pozostałymi sponsorami uroczystości byli: GOK w Wołominie, GOPS w Klembowie, Zakład Produkcyjny INTERFIBER w Lipce, Masarnię „Malina” R. Ruciński w Ostrówku, Masarnię Wędlin Tradycyjnych Jasińscy Sp. J. w Klembowie, Pracownię Cukierniczą Wiśniewski Sp. J. w Wołominie, Władysław Kaza Minidelikatesy w Klembowie, Bartłomiej Seżeń „U Barbórki”.

Wasza pomoc przyniosła nam i wszystkim uczestnikom dużo radości, uśmiechu oraz pozwoliła cieszyć się wspólnym spotkaniem. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy wielką nadzieję,
że spotkamy się za rok.

Opracowały: Agnieszka Myszczuk, Joanna Górecka