II SPORTOWA PARAOLIMPIADA „POD DĘBAMI”II SPORTOWA PARAOLIMPIADA „POD DĘBAMI”

30.09.2014 roku miało miejsce niezwykłe sportowe wydarzenie zorganizowane przez naszą Szkołę. II Sportowa Paraolimpiada „Pod Dębami” odbyła się jak poprzednio pod patronatem Starosty Wołomińskiego i Wójta Gminy Klembów na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Ostrówku.

 

W tym sportowym wydarzeniu wzięło udział  ponad 150 uczestników z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Gościliśmy 10 placówek:

– Zespół Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Wołominie,

– Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Markach,

– Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w Wołominie,

– Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku,

– Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Otwocku,

– Zespół Szkół Specjalnych nr 95 w Helenowie,

– Zespół Szkół Specjalnych nr 63 w Warszawie,

– Zespół Szkół Specjalnych Pęchery-Łbiska,

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie

– oraz  uczniowie z naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęła pani Sylwia Kielczyk- dyrektor naszej szkoły.  Towarzyszyli jej Wójt Gminy Klembów Kazimierz Rakowski oraz pani Wicedyrektor Zespołu Szkół w Ostrówku pani Anna Zakrzewska. Wspólnie przywitali wszystkich uczestników i zaprosili zgromadzonych do wspaniałej zabawy.

Kolumna zawodników z każdej goszczonej placówki została wprowadzona na boisko przez młodzież z Akademii Młodego Piłkarza i przedszkolaków z Ostrówka.  Po uroczystym wejściu wszystkich uczestników na murawę z krótkim programem artystycznym wystąpił zespół Frisbee Orlik w Ostrówku.

Komentator Dariusz Dudkiewicz rozpoczął zawody. Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach:

– bieg przełajowy dla uczniów młodszych,

– bieg przełajowy dla dzieci starszych,

– rzuty woreczkiem do zawieszonego w bramce hula- hop,

– strzały piłką do bramki,

– rzuty do kosza,

– rzuty piłką lekarską na odległość,

– prowadzenie piłki do unihokeja.

Kangur SKOK Wołomin aktywnie dopingował w rywalizacji wszystkich uczestników.
Dużym wsparciem byli dla nas wolontariusze- uczniowie Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego z Tłuszcza, którzy pomagali nam przy przeprowadzaniu konkurencji sportowych.

Po zakończonych zawodach sportowcy wraz z opiekunami udali się na ciepły posiłek i słodki poczęstunek.
Mieli do wyboru kiełbaski oraz kaszankę z grilla lub podsmażanie pierogi. Na deser wszyscy dostali pyszne ciasta, watę cukrową i popcorn. O miły nastrój dbali również wolontariusze.

Następnie odbyły się zabawy taneczne prowadzone przez panią Clown-Aleksandrę Harasim. Zabawie towarzyszyło puszczanie baniek mydlanych, co sprawiło wszystkim dużo radości. Pozostali uczestnicy wzięli udział w konkursach i zabawach o charakterze profilaktycznym „Na zdrowie”, w których zdobyli atrakcyjne nagrody. Przygotowaliśmy również stanowisko, na którym pani Beata Wysocka i pani Dorota Mazurek fantazyjnie ozdabiały twarze chętnych uczestników, jak również niektórych opiekunów.

Pomimo ogromnej rywalizacji sportowej i ducha walki zwycięzcami byli wszyscy. Pamiątkowe puchary dla każdej ze szkół wręczył Wicestarosta Konrad Rytel i Wójt Gminy Klembów Kazimierz Rakowski.

Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał z rąk naszej pani dyrektor Sylwii Kielczyk i członka Zarządu Powiatu Wołomińskiego pana Andrzeja Olszewskiego dyplom, medal i upominek.

Całe wydarzenie bacznie śledziła telewizja TVP. Krótką relację z imprezy można zobaczyć na stronie:

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo

Całej imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera oraz dobra zabawa.
O bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych zadbały służby porządkowe i medyczne. Dużą popularnością cieszył się pokaz wozu policyjnego oraz wozu i sprzętu strażackiego,
a największą radość sprawiło lanie wody i piany z węża strażackiego.

Zorganizowanie II Sportowej Paraolimpiady „Pod Dębami” nie byłoby możliwe
bez wsparcia finansowego Starosty Powiatu Wołomińskiego oraz Wójta Gminy Klembów.

 Nie zapominamy również o pozostałych sponsorach, którzy ponownie okazali swą pomoc. Serdecznie dziękujemy instytucjom: SKOK Oddział w Wołominie, GOK w Wołominie, GOPS w Klembowie, Zakład Produkcyjny INTERFIBER w Lipce, Masarnię „Malina” R. Ruciński w Ostrówku, Masarnię Wędlin Tradycyjnych Jasińscy Sp. J. w Klembowie, Piekarnię Cukiernię Kotulski w Ostrówku, PPC TAGO T. Gołębiewski w Radzyminie, Pracownię Cukierniczą Wiśniewski Sp. J. w Wołominie.

Wasza pomoc przyniosła nam i wszystkim uczestnikom dużo radości, uśmiechu oraz pozwoliła cieszyć się wspólnym spotkaniem. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy wielką nadzieję,
że spotkamy się za rok.

Opracowały: Agnieszka Myszczuk, Joanna Górecka

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22