KAKTUSY – DEKORACJA PRZESTRZENNA INSPIRWANA PRZYRODĄKAKTUSY – DEKORACJA PRZESTRZENNA INSPIRWANA PRZYRODĄ

KAKTUSY to kolejny w tym roku projekt zrealizowany w PRACOWNI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO. Zadaniem uczniów było wykonanie prac przestrzennych nawiązujących do form występujących w przyrodzie                i posiadających oryginalne walory plastyczne. Wszyscy chętnie włączyli się do pracy i cierpliwie oklejali gazetami szpulki po niciach i różne plastikowe opakowania, aby po umiejętnym zestawieniu ich ze sobą umocować              w glinianych doniczkach. Następnie pod kierunkiem nauczyciela starannie malowali bryły farbami akrylowymi, ozdabiali wzorzystymi batikami, sznurkami i drobnymi detalami. Efektem żmudnej pracy uczniów były rzeźby, które kolorystyką nie naśladowały rzeczywistości, ale nawiązywały do prac wcześniej wykonanych w PRACOWNI, tworząc z nimi spójną ekspozycję.

KAKTUSY – DEKORACJA PRZESTRZENNA INSPIROWANA PRZYRODĄ