ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W piątek 24 czerwca br. w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. Na to długo wyczekiwane przez wszystkich uczniów wydarzenie przybyli ich rodzice i opiekunowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz miły gość – Proboszcz z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Ostrówku. Uroczystość zainaugurowana została staropolskim tańcem – Polonezem, który prowadziła Pani Dyrektor wraz z absolwentem szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Agnieszka Pytkowska przywitała całą społeczność szkolną, wręczyła dyplomy przedstawicielom Rady Rodziców, dziękując za ogromne zaangażowanie i owocną współpracę.

Zakończenie roku szkolnego to dla wszystkich moment bardzo radosny, ale także pełen wzruszeń refleksji i podsumowań, co związane jest z corocznym pożegnaniem absolwentów. To specjalnie dla nich, uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali krótki występ artystyczny, podczas którego wyświetlona została prezentacja ilustrująca ich długoletni pobyt w szkole. Nie zabrakło również wierszy i podziękowań dla nauczycieli, którzy zawsze wspierają swoich wychowanków słowem, uśmiechem i dobrym słowem. Pani dyrektor wygłosiła poruszające przemówienie do tegorocznych absolwentów, w którym zapewniła, iż mają oni stałe miejsce w sercach wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły.

Ostatnim elementem uroczystości było wspólne zaśpiewanie piosenki „Wakacje”, która wprowadziła wszystkich zgromadzonych w letni, radosny nastrój.

Życzymy uczniom dalszych sukcesów, a przede wszystkim samych słonecznych chwil oraz mile i bezpiecznie spędzonych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Galeria: