KARTY ŚWIĄTECZNE – KURKA WIELKANOCNA IIKARTY ŚWIĄTECZNE – KURKA WIELKANOCNA II

Tradycyjnie, jak przed każdymi świętami, w PRACOWNI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO powstały piękne i oryginalne  karty okolicznościowe. Zaskakują nowatorskim sposobem wykorzystania tkaniny jako środka wyrazu plastycznego do prezentacji znanych symboli wielkanocnych. Pokazują również, że wielobarwne kompozycje z taśm, sznurków i koronek przyszytych do filcu dają nie tylko ciekawe efekty artystyczne, ale pozwalają tworzyć  wyjątkowe, cieszące oko swoją pomysłowością prace rękodzielnicze.

KURKA WIELKANOCNA II – to tegoroczny projekt karty świątecznej.
Jak zawsze uczniowie chętnie włączyli się w jego realizację. Przygotowali niezbędne elementy kompozycyjne, a następnie nakleili je zgodnie z zaplanowanym schematem. Technika łączenia różnych tkanin i papierów tak bardzo im się spodobała, że już po raz kolejny, ale w nowej odsłonie,  przygotowali kartki świąteczne, których bohaterką jest wielobarwna kurka.

Niech te ręcznie wykonane prace, uzupełnione życzeniami,  ucieszą wszystkich adresatów – przyjaciół naszej szkoły.

KURKA WIELKANOCNA II – karty świąteczne