Wizyta Policji w naszej szkoleWizyta Policji w naszej szkole

Kwestie bezpieczeństwa są jednym z priorytetów i działań profilaktycznych w naszej szkole. Dlatego też w czwartek 10 marca, jak co roku, odwiedzili nas policjanci. Funkcjonariusze przeprowadzili lekcję na temat istniejących zagrożeń. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach, z zachowaniem reżimu sanitarno – epidemiologicznego. W ramach pogadanki uczniowie utrwalili zasady bezpieczeństwa na drodze z uwzględnieniem drogowskazów oraz przepisów dotyczących prawidłowego poruszania się jednośladem. Przypominano również jak należy zachowywać się na terenie szkoły, czego nie wolno robić, jak zachowywać się w stosunku do innych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Słuchacze otrzymali cenne wskazówki przypominające ustalone normy w czasie pandemii w miejscach publicznych. Wychowankowie zadawali pytania i dzielili się spostrzeżeniami.

Na koniec spotkania uczestnicy mogli zobaczyć z bliska radiowóz, wejść do środka i poznać działanie policyjnej radiostacji. Mundurowi uruchomili sygnały świetlne oraz dźwiękowe, które wywołały entuzjazm wśród dzieci.

Spotkanie z Policją była bardzo ciekawe, pouczające i co ważne – wychowawcze. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród młodzieży.