Wiosna, ach to Ty…Wiosna, ach to Ty…

Nadeszła wiosna. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od pewnego czasu.

Mimo, że zima, to urokliwa pora roku, jednak z niecierpliwością nasi uczniowie szukają śladów wiosny. Podczas spacerów uwieczniamy w postaci fotografii dowody na to, że wiosna jest tuż, tuż. Jej zapachy unoszą się w szkolnej sali kuchennej, gdzie podopieczni przygotowują kolorowe, wiosenne potrawy, sałatki, pyszne kanapki. Podczas zajęć uczniowie wykonują liczne prace plastyczne o tematyce wiosennej. Estetyka i charakter prac manualnych został zaprezentowany na wystawie w szkolnym korytarzu, co jeszcze bardziej zaakcentowało nadejście wiosny.

Dzień powitania wiosny w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku stał się niewątpliwie centralnym wydarzeniem w życiu naszej szkolnej społeczności. O godzinie 9.30 uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli w zielonym orszaku na spacer wokół szkoły. Był to czas, aby pożegnać Panią zimę, a już oficjalnie powitać wyczekiwaną wiosnę. Tradycyjnie dokonano topienia Marzanny.

Witając wiosnę, uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wyrazili jedność z dziećmi z Ukrainy. Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącą porą roku, która jest początkiem nowego życia, obudzi się w naszych sercach wiara w lepsze jutro i świat bez wojen.