ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCIŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

„Kiedy masz wybór, czy dać dowód swojej racji, czy dobroci, daj dowód swojej dobroci”  

 ~ Wayne W. Dyer

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości                      i Pozdrowień. Jest to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, a jego źródłem był protest w 1973 roku przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Obecnie Światowy Dzień Życzliwości jest celebrowany w ponad 180 krajach  i  ma charakter mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest uwrażliwianie ludzi, zachęcanie do spokojnego dialogu oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, okazywania sobie wzajemnej sympatii i rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 19 listopada. Każda klasa wykonała ozdobną wywieszkę z cytatem związanym z dobrodusznością, przyjaźnią i umieściła na drzwiach swojej sali. Uczniowie przygotowali  kolorowe serduszka z miłymi, serdecznymi słowami, które zostały wyeksponowane na Tablicy miłych pozdrowień. W klasach przeprowadzone zostały pogadanki na temat życzliwości: co to znaczy, czym charakteryzuje się człowiek dobrotliwy, jaki jest sens i cel stosowania tej ważnej cechy charakteru na co dzień. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły otrzymali Odznakę Życzliwości, a także losowali z Magicznej skrzynki pełnej życzliwości zadanie do wykonania. Był to piękny   i  radosny dzień, który udowodnił, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra.

Pamiętajmy, że warto każdego dnia uśmiechać się do drugiego człowieka, powiedzieć przyjazne słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. To buduje pokój między ludźmi i ma ogromną moc uszczęśliwiania.

” Mam nadzieję, że jeżeli dzisiaj spróbują nieco życzliwości, jutro się w niej rozsmakują.”

                                                                                           ~ Pan Browne