NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 

W tym roku obchodziliśmy 103 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nasza szkoła corocznie bierze udział w akcji  MEiN „Szkoła do hymnu”. 10 listopada  o godz. 11.11  uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali cztery zwrotki „ Mazurka Dąbrowskiego”. Z uwagi na trwający stan epidemii Covid-19 hymn został odśpiewany w  klasach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie uczący się w trybie zdalnym dołączyli w formie online.

Cała społeczność szkolna z entuzjazmem przygotowywała się do występów z okazji Święta Niepodległości. Na lekcjach recytowano wiersze, śpiewano pieśni patriotyczne, z zapałem kolorowano godło Polski i wykonywano kotyliony. Każdy uczeń z pomocą nauczyciela wykonał fragment flagi, z których potem wykonano  wspólną dziesięciometrową. Stała się ona dumą uczniów, widocznym i okazałym  Symbolem Narodowym. Wszystkie prace wyeksponowane zostały na wystawie w centralnym  miejscu szkoły.

 

Galeria: