OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA MÓZGOWEGO PORAŻENIA DZIECIĘCEGOOBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA MÓZGOWEGO PORAŻENIA DZIECIĘCEGO

6 października, już po raz drugi, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Z tej okazji na naszym szkolnym profilu Facebookowym pojawiła się graficzna ilustracja przedstawiająca problemy, jakie towarzyszą osobom z MPD. Są wśród nich również uczniowie naszej szkoły.

Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) to zespół wielu różnorodnych objawów zaburzeń, związanych z napięciem mięśniowym i ruchem, powstałych na skutek uszkodzeń mózgu w trakcie porodu lub w okresie okołoporodowym.

Symbolem MPD jest kolor zielony, który tego dnia towarzyszył całej społeczności Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku. W ramach obchodów w szkole powstały przepiękne prace plastyczne w kolorze nadziei, które wykonali nasi uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych. Każdy w swoim ubiorze miał motyw zielony, także budynek naszej szkoły został udekorowany w tej kolorystyce. W tym dniu „świeciliśmy” na zielono w geście jedności z osobami z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

06.10 2021 Prezentacja

6 października wspólnie z nami zaświeciły dzieci, nauczyciele wraz z dyrekcją szkół z zaprzyjaźnionego przedszkola oraz szkół podstawowych:

  • Przedszkolaki z grup Biedronki i Motyle z Publicznego Przedszkola w Ostrówku wraz z paniami Agnieszką Pet i Agnieszką Leśkiewicz;
  • Dyrekcja szkoły oraz uczniowie z klasy II c Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Duczkach wraz z paniami Katarzyną Jachacy i Pauliną Sikorską;
  • Uczniowie z klasy III b ze Szkoły Podstawowej im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Ostrówku wraz z panią Katarzyną Borowską;
  • Uczniowie z klasy II a ze Szkoły Podstawowej im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Ostrówku wraz z panią Justyną Śliwą.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z działań podjętych w naszej szkole oraz przez inne placówki oświatowe.