Akcja” Zbieramy żołędzie dla zwierząt na zimę”.Akcja” Zbieramy żołędzie dla zwierząt na zimę”.

Akcja” Zbieramy żołędzie dla zwierząt na zimę”.

Ostatnie dni lata zachęcają do spacerów. Uczniowie klasy Ie, Ic i IIc Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z nauczycielami – Panią K. Cisak i Panem K. Dołowym, wybrali się do pobliskiego lasu. Jednak celem wyprawy było nie tylko poznawanie i podziwianie piękna przyrody… .

Jak co roku włączyliśmy się w akcję przekazywania żołędzi dla zwierząt przebywających w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Warszawie. Jest to nasza maleńka, z serca płynąca cegiełka na rzecz chorych, rannych i osieroconych dzikich zwierząt, które tam mieszkają i przystosowują się do samodzielnego życia. Akcja potrwa do końca października. Uwaga! Zebrane podczas spacerów po lesie żołędzie można przynosić do szkoły, przekażemy je wszystkie do Ośrodka.

Jesteśmy dumni, że możemy pomagać!

Oczywiście przy okazji zbierania żołędzi mieliśmy możliwość podziwiania borowika szlachetnego, zebraliśmy również „garść” szyszek – przydadzą się do jesiennych i zimowych dekoracji oraz podziwialiśmy zapach i kolor kwitnących dzikich krzewów róż. Z niecierpliwością czekamy na kolejną leśną przygodę