Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas
We wtorkowe przedpołudnie, w dniu 6 maja grupa uczniów odwiedziła ośrodek dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mińsku Mazowieckim. Już przy wejściu zostaliśmy powitani przez uczestników ciepłym słowem i uśmiechem. Specjalnie na nasz przyjazd został przygotowany słodki poczęstunek. Oprócz tego, panie usmażyły samodzielnie pyszne placki ziemniaczane.
Kierownik warsztatów – pani Edyta Owczarska oprowadziła nas po budynku, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Opowiedziała nam o tym, że dla wielu osób wymagających stałej opieki, ukierunkowania w życiu, otrzymują tu kompleksową rehabilitację zawodową, ruchową i społeczną. Dzięki funkcjonowaniu tego typu placówek ludzie kończący edukację szkolną mają szansę na rozwój swoich zainteresowań oraz dalszą terapię.
Te zajęcia odbywają się w sześciu doskonale wyposażonych pracowniach: techniczno – stolarskiej, muzykoterapii, gastronomicznej, tkacko – krawiecko - dziewiarskiej, plastycznej oraz ogrodniczo – przyrodniczej. Pod czujnym okiem instruktorów osoby z niepełnosprawnościami wykonują piękne, oryginalne prace, które wymagają od nich cierpliwości, koncentracji i przede wszystkim umiejętności manualnych.
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie, pełne prawdziwych wzruszeń oraz emocji. Była to cenna lekcja, dzięki której mogliśmy wymienić swoje doświadczenia i wiedzę.




