Uroczystości i imprezy pozaszkolne


IMG_8645 (Kopiowanie)Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie uczestniczą w różnego typu imprezach i uroczystościach pozaszkolnych. Są one okazją do integracji uczniów z ich sprawnymi i niepełnosprawnymi kolegami i koleżankami. Uczniowie mają szansę zaprezentować swoje umiejętności i zdolności oraz owoce ciężkiej pracy jakimi są niewątpliwie przygotowywane przez nich przedstawienia. Dzięki temu wzrasta ich poczucie własnej wartości i pewność siebie. Mają okazję sprawdzić się w rywalizacji sportowej, przełamywać swoje lęki i ograniczenia. Uczą się jak zachowywać się w miejscach publicznych, wśród szerszej grupy ludzi, w różnych sytuacjach.

Nasi uczniowie co roku biorą udział w różnego rodzaju przeglądach teatralnych oraz konkursach plastycznych. Pozwalają one poczuć się artystami, wyrazić swoje emocje i siebie poprzez sztukę. Przygotowanie prac plastycznych oraz próby do przedstawień wymagają od naszych uczniów dużo wysiłku i czasu.

Cyklicznie co roku, od 2001 roku, nasi uczniowie reprezentują naszą szkolę w Powiatowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Osób Niepełnosprawnych „Wierszem i sercem malowane”, organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Wołominie.

Wierszem i Sercem Malowanie 10.12.2012 r. 037 (Kopiowanie)Od 2012 roku uczniowie pod kierunkiem nauczycieli uczestniczą w Przeglądzie Małych Form Teatralnych Magik organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 85 w Warszawie, odbywającym się w Teatrze Kamienica, którego gospodarzami są p. Justyna Sieńczyłło i p. Emilian Kamiński.

Nasi uczniowie chętnie też uczestniczą w różnego rodzaju imprezach sportowych jak spartakiady i paraolimpiady. Są one okazją do zdrowej sportowej rywalizacji, sprawdzenia swoich sił w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych, czasem procentują one odkryciem zdolności uczniów. Wiele radości daje uczniom stawanie na podium, a zdobyte medale cieszą jeszcze długo po zawodach.

Wszelkiego rodzaju imprezy pozaszkolne dopełniają edukację szkolną naszych uczniów, w której chętnie uczestniczą.

Opracowały: Marta Iwaniec, Joanna Stalmach