TURNIEJ BOCCIA WARSZAWA – WETERYNARYJNA 24. 01. 2017TURNIEJ BOCCIA WARSZAWA – WETERYNARYJNA  24. 01. 2017

24 stycznia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku wystartowali w pierwszym w tym roku kalendarzowym turnieju boccia. Organizatorem Drużynowego Turnieju Boccia już po raz dziesiąty był Zespół Szkół przy ul. Weterynaryjnej w Warszawie. W turnieju wystartowało siedem reprezentacji z Zespołów Szkół z: ZSS Grodzisk Mazowiecki, ZSS nr 63 Warszawa – Elektoralna, ZSS nr 85 Warszawa – Elektoralna,
  ZSS nr 90 Warszawa – Skaryszewska, ZSS Wołomin,
 ZSS Ostrówek, ZSS nr 91 Warszawa – Weterynaryjna (organizator).

Każdą z placówek reprezentować mogło sześciu zawodników. Turniej był przeprowadzony formułą rozgrywek drużynowych – pary. Naszą szkołę reprezentowały pary zawodników:
- Karolina Grabowska – Krzysztof Kanclerz,
- Mateusz Kanclerz – Mateusz Pazio,
- Angelika Jeziorska – Damian Rozbicki. 
Rozgrywki toczone były systemem „każdy z każdym”. Pojedynki przebiegały w ciszy i skupieniu. Każda z zawodniczych par walczyła do końca, jednocześnie przy tym świetnie się bawiąc. Nie ma straconych piłek – są tylko rzuty bliższe lub bardzo bliskie, a tych naszym zawodnikom nie brakowało. O zwycięstwie decydowały milimetry.
 Po ostatni rzucie – okazuje się, że nasza reprezentacja w swoim debiucie staje na trzecim miejscu podium!!!!!!!!!
Uroczystego podsumowania turnieju dokonała dyrektor Zespołu Szkół przy ul. Weterynaryjnej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, słodycze a pierwsze trzy drużyny turnieju medale. 
Gratulacje dla reprezentacji Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku za sportową postawę i zajęcie  III miejsca!!!!!!!!!!! 
Piłeczka toczy się dalej….

Opracował: Piotr Dereszewski