IV SPORTOWA PARAOLIMPIADA POD DĘBAMI W OSTRÓWKU

28.09.2016 r. Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku miał przyjemność organizować IV SPORTOWĄ PARAOLIMPIADĘ POD DĘBAMI
W OSTRÓWKU.

Tradycyjnie odbyła się ona na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Ostrówku.

Jak bardzo cieszy się to sportowe wydarzenie popularnością świadczy stale zwiększająca się liczba uczestników. Tym razem w Paraolimpiadzie wzięło udział ponad 200 (!) osób z 14 szkół i placówek z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych:

• Zespół Szkół Specjalnych nr 95 w Helenowie
  • Zespół Szkół Specjalnych w Pęchach – Łbiskach
  • Zespół Szkół w Łajskach
  • Zespół Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej z siedzibą w Wołominie
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 63 w Warszawie
  • Zespół Szkół Specjalnych im. Ks. J. Twardowskiego w Wołominie
  • Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 38 w Warszawie
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 91 w Warszawie
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Otwocku
  • Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy nr 3 w Tłuszczu
  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M.Konopnickiej w Wyszkowie
  • Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku Pani Sylwia Kielczyk, która wraz ze Starostą Wołomińskim Panem Kazimierzem Rakowskim przywitali wszystkich uczestników i życzyli wielu sukcesów podczas rozgrywanych zawodów oraz udanej zabawy.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli również Dyrektor Zespołu Szkół w Ostrówku Pani Jolanta Paderewska, Ks. Marcin Łukasiewicz Proboszcz Parafii w Ostrówku oraz Pan Michał Kundziołka Kierownik Przychodni Salus w Ostrówku.

Podczas Paraolimpiady byli z nami również Pani Tamara Barańska– Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Klembowie, Pan Jakub Szcześniak – Prezes Akademii Młodego Piłkarza GOL oraz przedstawiciele Fundacji Legii.

W tym roku zawodnicy na murawę boiska wyprowadzani byli przez uczniów Zespołu Szkół w Klembowie. Całe spotkanie prowadził i komentował Pan Dariusz Dudkiewicz.
Nad bezpieczeństwem uczestników Paraolimpiady czuwała Policja oraz pielęgniarka szkolna pani Zofia Budek.

No i zaczęło się dziać! Na początek wszystkich rozkręcił pokaz taneczny uczniów ZSS w Ostrówku przygotowany przez Panią Magdalenę Rakoczy. Następnie wszyscy zebrani mogli podziwiać pokaz szermierki mistrzów Paraolimpijskich z Fundacji Akademia Integracji – ,,Praca, Edukacja, Sport”.

Rozegrane zostały nastepujące konkurencje:

• bieg przełajowy
  • rzut woreczkiem do zawieszonego w bramce hula hop
  • piłka nożna – strzały piłką do bramki
  • rzuty do kosza
  • rzuty piłką lekarską na odległość
  • prowadzenie piłeczki do unihokeja.

Równolegle odbywały się inne atrakcje:

• trening młodzieży, dla chętnych, prowadzony przez AMP GOL;
  • edukacyjny konkurs z nagrodami na temat ,,Profilaktyka uzależnień”, prowadzony przez panią psycholog Sylwię Wysocką i panią Beatę Rybak.

Oczywiście znalazły się także przyjemności dla ciała: wyśmienita zabawa integracyjna przy muzyce oraz coś na ciepło i co nieco na słodko. Znalazło się ,,dla każdego coś smacznego”. Było pysznie!

Podczas całej imprezy pomagali nam uczniowie – wolontariusze z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu.

Zwieńczeniem i tak już radosnego dnia było nagrodzenie wszystkich uczestników Paraolimpiady medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Organizatorem Paraolimpiady był Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej
w Ostrówku zaś Współorganizatorem Powiat Wołomiński. Wsparcia Patronatem finansowym udzielili:

• Wójt Gminy Klembów
  • Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej“ w Tłuszczu
  • Nadleśnictwo Drewnica w Ząbkach

Ponadto wsparcia finansowego i rzeczowego udzielili nam:

• Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Klembowie
  • Gminny Ośrodek Kultury w Klembowie
  • Apteka w Ostrówku
  • Masarnia Wędlin Tradycyjnych Jasińscy w Klembowie
  • Cukiernia Wiśniewscy Dariusz Wiśniewski w Wołominie
  • Zakłady Mięsne Malina w Lipce
  • Interfiber w Lipce
  • Fundacja Legii
  • Fundacja Pomocna Dłoń

Patronat medialny nad Paraolimpiadą objęło Radio FAMA.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Opracowała: Iwona Kosińska-Turkot