Wspominamy rok szkolny 2014/2015Wspominamy rok szkolny 2014/2015

Wakacje powoli dobiegają końca, a tym samym rok szkolny 2014/2015 przechodzi do historii. Zapraszamy do krótkich wspomnień i fotorelacji prezentującej ważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły.

W minionym roku nasi uczniowie wykazywali się talentem aktorskim przygotowując wraz ze swoimi nauczycielami przedstawienia teatralne i akademie okolicznościowe z okazji: Dnia Edukacji Narodowej, Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet, V Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Niepełnosprawni są wśród nas” organizowanego przez naszą szkołę, Dnia Rodziny, Przeglądu Małych Form Teatralnych „Magik” w Teatrze Kamienica, zakończenia roku szkolnego. Uczestniczyliśmy także w licznych zabawach muzyczno-rytmicznych i sportowo- integracyjnych organizowanych w naszej szkole. Tego typu rozrywka cieszy się wśród uczniów największym powodzeniem. Bawiliśmy się na dyskotece karnawałowej oraz ostatkowej, wróżyliśmy podczas Andrzejek, żegnaliśmy lato i witaliśmy wiosnę, świętowaliśmy dzień dziecka.

Od wielu lat nasza szkoła aktywnie popiera liczne inicjatywy społeczne. W roku szkolnym 2014/2015 przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Osób z Autyzmem oraz kampanii przeciwko biciu dzieci.  Włączyliśmy się w obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych oraz XX -lecia Polskiego Stowarzyszenia na rzecz  Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koła w Wołominie. Uczniowie klasy IV, V i VI wzięli udział w akcji „Zimowy karmnik”, w ramach której dokarmiali ptaki oraz poszerzali wiedzę o tej grupie zwierząt, budowali karmniki i zorganizowali wystawę pt. „Nasi goście z karmnika”. Tradycyjnie już byliśmy gospodarzami dwóch cyklicznych imprez:  II Sportowej Paraolimpiady pod Dębami oraz V Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Niepełnosprawni są wśród nas”.  Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Marszobieg w Ostrówku, którego trasa biegła wzdłuż malowniczego Rezerwatu Dębina. Nasi uczniowie są wielbicielami rywalizacji sportowej,dlatego też  z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w VII Mareckiej Paraolimpiadzie Sportowej oraz w Paraolimpiadzie w Warszawie, odnosząc liczne sukcesy.

Każdego roku nasi uczniowie uczestniczą w licznych wycieczkach. W  mijającym właśnie roku odwiedzili między innymi: Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, salę zabaw „Eldorado”, Farmę Iluzji. Poznali specyfikę pracy lekarza, pielęgniarki, bankowca, urzędnika pocztowego. W murach naszej szkoły gościliśmy policjantów, strażaków oraz pana leśniczego.

Nie zapominamy także o rodzicach, którzy uczestniczyli w szkolnej Wigilii, Dniu Rodziny, dwóch spotkaniach Klubiku Rodzica oraz rodzinnym ognisku integracyjnym.

Rok szkolny 2014/2015 był dla całej społeczności szkolnej czasem bardzo aktywnym, radosnym i obfitym w nowe doświadczenia edukacyjne.  A już we wrześniu zaczniemy kolejny rozdział naszej szkolnej księgi – rok szkolny 2015/2016.

 

Opracowała: Katarzyna Maliszewska