Zakończenie roku szkolnego 2014/2015Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca to dla wszystkich uczniów dzień szczególny – rozpoczęcie wakacji. Także w naszej szkole zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015 i powitaliśmy wakacje. Uroczysta akademia rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza wykonanego przez uczniów klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przyspasabiającej do pracy. Następnie program artystyczny zaprezentowały najmłodsze dzieci wspierane przez starszych kolegów i koleżanki. Radosna piosenka „Lato, lato” wprowadziła wszystkich w progi lata i wakacyjnych podróży. Kolejnym ważnym akcentem tego uroczystego dnia było wręczenie świadectw i nagród uczniom kończącym gimnazjum oraz uczniom, którzy w tym roku zakończyli edukację i wkraczają w dorosłe życie poza murami naszej szkoły. Nagrody specjalne otrzymali uczniowie klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej, którzy pod kierunkiem pani Edyty Grabskiej brali udział w projekcie „Ptaki z karmnika”.

26 czerwca 2015 r. to także szczególna data dla całej naszej społeczności szkolnej. To właśnie w tym dniu, po dwudziestu latach pracy w naszej szkole i wieloletniej pracy pedagogicznej, żegnaliśmy panią Barbarę Górecką. Choć wiele z nas nie mogło opanować łez, to nie były one wyrazem smutku, lecz wzruszenia i wdzięczności za tak owocną pracę pedagogiczną. Pani Barbara towarzyszyła kilku pokoleniom naszych uczniów od dzieciństwa, poprzez dorastanie, aż ku dorosłości.  Pełniła także funkcję dyrektora szkoły przez dziewięć lat. Za wszystkie lata spędzone w naszej szkole serdecznie dziękujemy i życzmy satysfakcjonującego wypoczynku.

Zwieńczeniem uroczystości były życzenia pani dyrektor Sylwii Kielczyk skierowane do wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły, po których wychowawcy ze swoimi uczniami i ich rodzicami udali się do klas.

Wakacje to czas relaksu, chwil spędzonych z rodziną i inspirujących podróży tych dalszych jak i bliższych.  Wypoczęci, opaleni, radośni i pełni zapału do pracy spotykamy się 1 września.

 

 

Opracowała: Katarzyna Maliszewska