II SPORTOWA PARAOLIMPIADA „POD DĘBAMI”

30.09.2014 roku miało miejsce niezwykłe sportowe wydarzenie zorganizowane przez naszą Szkołę. II Sportowa Paraolimpiada „Pod Dębami” odbyła się jak poprzednio pod patronatem Starosty Wołomińskiego i Wójta Gminy Klembów na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Ostrówku.

W tym sportowym wydarzeniu wzięło udział  ponad 150 uczestników z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Gościliśmy 10 placówek:

– Zespół Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Wołominie,

– Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Markach,

– Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w Wołominie,

– Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku,

– Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Otwocku,

– Zespół Szkół Specjalnych nr 95 w Helenowie,

– Zespół Szkół Specjalnych nr 63 w Warszawie,

– Zespół Szkół Specjalnych Pęchery-Łbiska,

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie

– oraz  uczniowie z naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęła pani Sylwia Kielczyk- dyrektor naszej szkoły.  Towarzyszyli jej Wójt Gminy Klembów Kazimierz Rakowski oraz pani Wicedyrektor Zespołu Szkół w Ostrówku pani Anna Zakrzewska. Wspólnie przywitali wszystkich uczestników i zaprosili zgromadzonych do wspaniałej zabawy.

Kolumna zawodników z każdej goszczonej placówki została wprowadzona na boisko przez młodzież z Akademii Młodego Piłkarza i przedszkolaków z Ostrówka.  Po uroczystym wejściu wszystkich uczestników na murawę z krótkim programem artystycznym wystąpił zespół Frisbee Orlik w Ostrówku.

Komentator Dariusz Dudkiewicz rozpoczął zawody. Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach:

– bieg przełajowy dla uczniów młodszych,

– bieg przełajowy dla dzieci starszych,

– rzuty woreczkiem do zawieszonego w bramce hula- hop,

– strzały piłką do bramki,

– rzuty do kosza,

– rzuty piłką lekarską na odległość,

– prowadzenie piłki do unihokeja.

Kangur SKOK Wołomin aktywnie dopingował w rywalizacji wszystkich uczestników.
Dużym wsparciem byli dla nas wolontariusze- uczniowie Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego z Tłuszcza, którzy pomagali nam przy przeprowadzaniu konkurencji sportowych.

Po zakończonych zawodach sportowcy wraz z opiekunami udali się na ciepły posiłek i słodki poczęstunek.
Mieli do wyboru kiełbaski oraz kaszankę z grilla lub podsmażanie pierogi. Na deser wszyscy dostali pyszne ciasta, watę cukrową i popcorn. O miły nastrój dbali również wolontariusze.

Następnie odbyły się zabawy taneczne prowadzone przez panią Clown-Aleksandrę Harasim. Zabawie towarzyszyło puszczanie baniek mydlanych, co sprawiło wszystkim dużo radości. Pozostali uczestnicy wzięli udział w konkursach i zabawach o charakterze profilaktycznym „Na zdrowie”, w których zdobyli atrakcyjne nagrody. Przygotowaliśmy również stanowisko, na którym pani Beata Wysocka i pani Dorota Mazurek fantazyjnie ozdabiały twarze chętnych uczestników, jak również niektórych opiekunów.

Pomimo ogromnej rywalizacji sportowej i ducha walki zwycięzcami byli wszyscy. Pamiątkowe puchary dla każdej ze szkół wręczył Wicestarosta Konrad Rytel i Wójt Gminy Klembów Kazimierz Rakowski.

Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał z rąk naszej pani dyrektor Sylwii Kielczyk i członka Zarządu Powiatu Wołomińskiego pana Andrzeja Olszewskiego dyplom, medal i upominek.

Całe wydarzenie bacznie śledziła telewizja TVP. Krótką relację z imprezy można zobaczyć na stronie:

Całej imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera oraz dobra zabawa.
O bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych zadbały służby porządkowe i medyczne. Dużą popularnością cieszył się pokaz wozu policyjnego oraz wozu i sprzętu strażackiego,
a największą radość sprawiło lanie wody i piany z węża strażackiego.

Zorganizowanie II Sportowej Paraolimpiady „Pod Dębami” nie byłoby możliwe
bez wsparcia finansowego Starosty Powiatu Wołomińskiego oraz Wójta Gminy Klembów.

Nie zapominamy również o pozostałych sponsorach, którzy ponownie okazali swą pomoc. Serdecznie dziękujemy instytucjom: SKOK Oddział w Wołominie, GOK w Wołominie, GOPS w Klembowie, Zakład Produkcyjny INTERFIBER w Lipce, Masarnię „Malina” R. Ruciński w Ostrówku, Masarnię Wędlin Tradycyjnych Jasińscy Sp. J. w Klembowie, Piekarnię Cukiernię Kotulski w Ostrówku, PPC TAGO T. Gołębiewski w Radzyminie, Pracownię Cukierniczą Wiśniewski Sp. J. w Wołominie.

Wasza pomoc przyniosła nam i wszystkim uczestnikom dużo radości, uśmiechu oraz pozwoliła cieszyć się wspólnym spotkaniem. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy wielką nadzieję,
że spotkamy się za rok.

Opracowały: Agnieszka Myszczuk, Joanna Górecka