Finał III Powiatowego Konkursu PlastycznegoFinał III Powiatowego Konkursu Plastycznego

W roku 2013 Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku obchodził Jubileusz 50-lecia powstania placówki. Temat konkursu brzmiał: „Integracja pięćdziesiąt lat temu, a dzisiaj” i nawiązywał do naszego święta.

Głównym celem konkursu było przybliżenie uczniom najmłodszych klas zagadnień niepełnosprawności oraz uwrażliwienie ich na problemy osób niepełnosprawnych. Tegoroczny konkurs w sposób szczególny miał uświadomić zmiany jakie zaszły na przestrzeni lat w stosunku do osób niepełnosprawnych.

W dniu 15.05.2013r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku odbył się Finał III Powiatowego Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni są wśród nas”. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu i rozdano nagrody i wyróżnienia.

Tegoroczny konkurs patronatem objęli: Starosta Wołomiński, Wójt Gminy Dąbrówka, Wójt Gminy Jadów, Wójt Gminy Klembów, Burmistrz Kobyłki, Burmistrz Marek, Burmistrz Radzymina, Burmistrz Tłuszcza, Burmistrz Wołomina, Burmistrz Ząbek oraz Burmistrz Zielonki.

Na konkurs nadesłano 214 prac z 29 szkół podstawowych z terenu powiatu wołomińskiego. Komisja oceniła prace konkursowe biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawne ujęcie tematu, samodzielność wykonania, technikę, oryginalność, pomysłowość oraz estetykę.

Po wnikliwej ocenie przyznano nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych: klas”0” oraz klas I, II, III Szkół Podstawowych.

Nagrodzonych zostało w sumie 64 uczniów.

Przyznano:

 • 4 nagrody (tablety) za zajęcie I Miejsca;
 • 4 nagrody (przenośne odtwarzacze DVD) za zajęcie II Miejsca;
 • 4 nagrody (radioodtwarzacze) za zajęcie III Miejsca.
 • Uczniowie otrzymali również:
 • 9 Wyróżnień I Stopnia;
 • 25 Wyróżnień II Stopnia;
 • 15 Wyróżnień III Stopnia.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, wśród których znalazły się: piłki, pamiętniki, zestawy do kreatywnej zabawy, przyborniki na biurko, notesy, artykuły plastyczne, puzzle, gadżety reklamowe.

Nagrodzone prace:

Przyznano trzy Nagrody Specjalne ( w postaci gry logicznej z pendrivem USB). Wszyscy pozostali uczniowie dostali nagrody pocieszenia.

Nie zapomniano również o opiekunach laureatów, którzy otrzymali drobne upominki. Wszyscy nauczyciele, przygotowujący uczniów do konkursu, otrzymali dyplomy.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Sylwia Kielczyk, która serdecznie powitała wszystkich gości i zaprosiła ich do obejrzenia występu uczniów ZSS w Ostrówku w przedstawieniu pt. „Calineczka”. Przedstawienie na podstawie baśni Andersena o pięknym duszku kwiatów, którego czeka wiele przygód, zanim odkryje, czym jest prawdziwa miłość. Niezwykła uroda oraz dobre serce Calineczki zjednują jej wielu przyjaciół, ale też często wystawiają na niebezpieczeństwo. Bardzo piękne, kolorowe kostiumy i dekoracje przeniosły wszystkich w przyjazny, bajkowy świat. Było to bardzo zabawne i pouczające przedstawienie zwłaszcza dla naszych najmłodszych gości.

Pozostałe prace:

Po występie artystycznym nastąpiło ogłoszenie laureatów konkursu, na które wszyscy zainteresowani czekali z zapartym tchem. Nagrody wręczyli: pan Konrad Rytel Wicestarosta Wołomiński, pani Anna Bielińska- Sobolewska Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kobyłka, pan Andrzej Olszewski Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego, pani Sylwia Kielczyk dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku.
Po części oficjalnej rozpoczął się piknik, podczas którego serwowane były kiełbaski z grila oraz napoje i pączki. Dla opiekunów i nauczycieli przygotowano słodki poczęstunek. Uczestnikom jak w poprzednich latach dopisała piękna pogoda. Nauczyciele z ZSS im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku poprowadzili zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z przybyłymi dziećmi doskonale się przy nich zintegrowały, o czym świadczył rozlegający się zewsząd beztroski śmiech. Ogromną atrakcją było malowanie twarzy. Chętnych nie zniechęcała niekończąca się kolejka. Dzieci mogły skorzystać również z nowo wybudowanego szkolnego placu zabaw.

Piknik odbył się dzięki hojności naszych niezawodnych sponsorów:

 • P.P.H.U. „STANEX” – Kobyłka,
 • „AMD” s. c. Przedsiębiorstwo Handlowe Wołomin;
 • Piekarnia-Cukiernia Karol Kotulski Ostrówek;
 • Hurtownia wędlin – Kowalczyk B., Szulim H.- Szosa Jadowska.

Organizator konkursu dziękuje patronom i wszystkim sponsorom za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz uczestnikom i ich opiekunom za udział.

Opracowały: Joanna Górecka, Joanna Stalmach

Zdjęcia z finału: