Finał II Powiatowego Konkursu PlastycznegoFinał II Powiatowego Konkursu Plastycznego

W dniu 8 maja 2012r. w naszej szkole miał swój finał II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Niepełnosprawni są wśród nas”. Temat tegorocznych prac konkursowych to: „Różnimy się pięknie – bawimy się wspólnie”.
Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Wołomińskiego Piotra Uścińskiego i Wójta Gminy Klembów Kazimierza Rakowskiego, którzy byli fundatorami nagród.

Skierowany był jak poprzednio do uczniów klas I, II i III szkół podstawowych z terenu powiatu wołomińskiego. Z powodu dużego zainteresowania konkursem w roku ubiegłym, poszerzyliśmy tegoroczną edycję o kategorię – uczniów klas „0”. Zerówkowicze chętnie włączyli się do konkursu o czym świadczy duża ilość zgłoszonych prac.
Głównym celem konkursu było przybliżenie zagadnienia niepełnosprawności oraz uwrażliwienie uczestników na problemy osób niepełnosprawnych.

W tym roku na konkurs napłynęło 141 prac z 22 szkół. Wszystkie prace konkursowe wzbudziły zachwyt Komisji Konkursowej. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Nagrodzonych zostało 63 uczniów. Przyznano 12 nagród głównych po 4 w każdej kategorii. Były to: aparaty cyfrowe, przenośne odtwarzacze DVD, stacjonarne odtwarzacze DVD.

Nagrodami za wyróżnienia I, II i III stopnia były: gumowe piłki do skakania, piłki nożne, pastele, skakanki, kubki z logo Euro 2012, gry. Podobnie jak w roku ubiegłym przyznaliśmy także jedną Nagrodę Specjalną – zdalnie sterowany samochód, za twórczą koncepcję w pracy konkursowej. Wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu przyznaliśmy nagrody pocieszenia. Nie zapomnieliśmy również o opiekunach, którzy za przygotowanie dzieci do konkursu otrzymali dyplomy. Opiekunowie uczniów, którzy zdobyli nagrody główne, otrzymali również upominki.
Uroczyste rozstrzygniecie II Powiatowego Konkursu Plastycznego rozpoczęło się o godzinie 1000 i połączone zostało z piknikiem integracyjnym. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: reprezentująca Starostę Powiatu Wołomińskiego – Sekretarz Powiatu pani Aneta Piotrowska oraz Siostra Dyrektor Ośrodka Wychowawczego Dzieci Niepełnosprawnych w Ostrówku Jadwiga Drewnik.

Dyrektor szkoły Pani Sylwia Kielczyk podczas uroczystego otwarcia powitała wszystkich zebranych, przedstawiła gości honorowych i podziękowała wszystkim, dzięki którym konkurs mógł się odbyć, czyli patronom i sponsorom. Następnie zapowiedziała występ uczniów naszej szkoły w spektaklu pt. „Żywioły”. Był on próbą zobrazowania czterech żywiołów: Ziemi, Wody, Ognia i Powietrza. Przepełniony był ekspresją ruchu, grą świateł i wzbudzał ogromnie dużo emocji. Podkładem muzycznym przedstawienia była muzyka wielkich kompozytorów, mistrzów klasyki: Mozarta, Bacha, Beethovena, Vivaldiego.

Po części artystycznej nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród. Nagrody wręczyli: reprezentująca Starostę Powiatu Wołomińskiego Piotra Uścińskiego – Sekretarz Powiatu pani Aneta Piotrowska oraz dyrektor ZSS im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku pani Sylwia Kielczyk.

Następnie uczestnicy konkursu bawili się wspólnie z uczniami ZSS im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku, w zabawach prowadzonych przez naszych nauczycieli. Przy pięknej pogodzie niewątpliwą atrakcją był piknik, który odbył się dzięki hojności sponsorów: „AMD” s. c. Przedsiębiorstwo Handlowe Wołomin; Cukiernia- Piekarnia Karol Kotulski Ostrówek; Hurtownia wędlin – Kowalczyk B., Szulim H.- Szosa Jadowska; P.P.H.U. „STANEX: – Kobyłka.

Zdjęcia nagrodzonych prac oraz nazwiska laureatów znajdują się poniżej.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w jeszcze szerszym gronie.

Dziękujemy patronom konkursu, wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji konkursu oraz uczestnikom i ich opiekunom za udział.

Opracowały: Joanna Górecka, Joanna Stalmach