INAUGURACJA ROKU MARII GRZEGORZEWSKIEJINAUGURACJA ROKU MARII GRZEGORZEWSKIEJ

 

 

 

 

14 października 2021 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił specjalną uchwałą rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej, oddając w ten sposób hołd prekursorce pedagogiki specjalnej w Polsce w 100. rocznicę utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej.

15 października 2003 roku obchodziliśmy jubileusz 40-lecia, podczas którego odbyło się uroczyste nadanie imienia naszej szkole. Maria Grzegorzewska niosła światu potencjał prawdziwej mądrości. Była pierwszą osoba w Polsce, która profesjonalnie zajęła się problematyką niepełnosprawności, uzyskując sukcesy zarówno w pracach teoretycznych, jak   i praktycznych. Biografia oraz działalność naszej patronki jest wzorem dla kształtowania postaw dzieci i młodzieży w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrówku. Dlatego też z dumą w roku szkolnym 2021/2022 włączyliśmy się w Ogólnopolskie Obchody Roku Marii Grzegorzewskiej. Opracowaliśmy harmonogram różnorodnych działań, związanych z tym wydarzeniem. Odwiedziny Patronki, w rolę której wcieliła się jedna z  nauczycielek była inauguracją przedsięwzięcia. W czasie spotkania Maria Grzegorzewska dzieliła się z uczniami  swoimi pięknymi przemyśleniami. Napisane piórem cytaty przybliżyły dzieciom  ponadczasowe wartości i wierność prawdziwym ideałom.

Zapraszamy do obejrzenia filmu!